Araç Pert Kaydı Sorgulama

Genelde ikinci el araç alım ve satımlarda en cok yapılan işlemlerin başında araçın geçmişi ile ilgili  yapılan sorgulamalardır. Araç hasar kaydı, tramer kaydı, pert kaydı sorgulama araç hakkında yapılan en çok sorgulamalardır. Eğer sizde araç alırken sahtekarlığa maruz kalıp canınızın yanmasını istemiyorsanız mutlaka alacağınız araç hakkında bu sorgulamaları yapın.

Araç hasar ve pert sorgulama hizmetlerinin birkaç yolu bulunmaktadır. Bu seçenekleri kullanarak araç hakkında detaylı bilgilere ulaşılabilir.

Mobil Hasar Sorgulama

OTOKONTROL 5664 SMS uygulaması ile araçın hasar kaydı ve pert durumu sorgulaması yapabilirsiniz. Eğer Turkcell, Avea veya Vodafone mobil hat kullanıyorsanız plakayı yazarak 5664'e gönderin. Aracın plakası değişmiş olsa bile araçın hasar geçmişi ve pert durumu çok kısa sürede cep telefonunuza mesaj olarak gelecektir.

Araçın şasi numarası ile sorgulama için:  HASAR S VF35CWJZE1K515615 yazarak 5664 ‘e gönderebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Hasar Sorgulama

Araç hasar kaydı sorgulama işlemlerini Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Hizmetleri internet sitesi üzerinden de öğrenilebilir. Sorgulama yapabilmeniz için plaka numarası, sürücü TC kimlik numarası gibi bilgileri girmeniz gerekmektedir.

Araç hasar kaydı ve pert durumunu öğrenmek için tıklayın.

 

Etiket :  araç hasar kaydı , tramer kaydı , pert kaydı sorgulama , araç sorgulama 

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama Aracınız için ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyeceğinizi öğrenmek için Gelirlerler İdaresi Başkanlığı'nın sitesinde online olarak sorgulama yapabilirsiniz.
 
E-Bordro Maaş Sorgulamayla Maaşınızı Öğrenin Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün e-Bordro uygulaması ile maaşınızı internetten online olarak öğrenebilirsiniz.
 
İşsizlik Maaşı Başvuru Şartları ve Başvuru Sonucunun Sorgulanması Herhangi bir nedenden dolayı işten çıkmışsanız işsizlik maaşı belli bir süre sizin en önemli güvenceniz olabilir.
 
IMEI Sorgulama ile Cep Telefonunuz Kaçak,Çalıntı veya Kayıp Mı, Öğrenin IMEI sorgulama ile mobil cihazınızın yasal yollardan ithal edilip-edilmediğini veya çalıntı olup-olmadığını öğrenebilirsiniz. imei sorgulama, imei numarası.
 
Aile Hekimini İnternetten Sorgulama Aile hekiminizi internetten TC numaranızla sorgulayarak öğrenmek için tıklayın.

 
IP Adresim nedir, IP Numaram Nedir? IP Sorgulama ile IP Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? IP adresi internete bağlanan cihazların sahip olduğu sayısal adrestir.İnternete bağlanan her bilgisayara İnternet Servis Sağlayıcısı tarafından IP adresi atanır
 
Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) Yurt ve Kredi Ödemeleri Kredi ve Yurtlar Kurumunda yeni başlatılan uygulamayla öğrenciler yurt ödemeleri ile öğrenim ve katkı kredisi geri ödemelerini internet üzerinden yapabilecekler
 
GİB Vergi Borcu Sorgulama Sistemi ile Borcunuzu Öğrenin Gelir İdaresi Başkanlıgı internet sitesinde borç bilgilendirme servisinden faydalanarak vergi borcunuzu sorgulayabilirsiniz.
 
MHRS sistemi ile Hastane Veya Aile Hekimi Randevu almak için tıklayın. Hastanelerden ve aile hekimlerinden randevu almak isteyen vatandaşlar için T.C. Sağlık Bakanlığın MHRS sistemi üzerinden hizmet vermektedir.
 
Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesinden Randevu Alma Okmeydanı Hastanesinden randevu almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden veya telefonla 182 numaralı hattı aramak süreti ile iki farklı şekilde alabilirler.
 
E-Devlet üzerinden Askerlik Durum Belgesi Sorgula Daha önce askerlik şubelerinden uzun beklemeler sonunda alınan “Askerlik Durum Belgesi” sıra beklemeden e-devlet üzerinden alabilirsiniz.
 
Üniversite kayıtlarında e-Devlet dönemi Bu yıl 32 üniversitede gerçekleştirilecek pilot uygulama ile üniversiteyi kazanan öğrenciler e-Devlet üzerinden üniversite kayıtlarını yaptırabilecekler.
 
Acil ve Önemli Telefon Numaraları Türk Telekom'un tahsis ettiği Acil İletişim, Kamu ve Sosyal Hizmetler'e ait 3 rakamlı özel erişim numaralarını bulabilirsiniz.