Bimer Başvuru Ve Bimer Şikayet Sorgulama

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER), bilişim ve iletişim teknolojileri kullanarak vatandaşın istek, şikayet ve taleplerine hızlı bir şekilde çözüm arayan halka ilişkiler uygulamasıdır.  Bimer sistemi sayesinde vatandaş ve devlet arasında iletişim kanallarını açık tutarak şikayet ve taleplerin her zaman ve her yerden yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Ve vatandaşın dilekçe ve devlet bürokrasisi ile uğraşmadan başvuruların çözümü için zamandan tasarruf sağlar.

BİMER’e başvurularınızı şahsen, telefon, internet, faks ve mektup ile yapabilirsiniz.  

TELEFONLA BAŞVURU
BİMER telefonla başvuru yapılabilmesi için Türkiye genelinde Alo 150 numarası tahsis edilmiştir. Sabit telefonlardan veya cep telefonlarından 150 'yi arayarak BİMER’e ulaşabilirler.

MEKTUP/FAKS İLE BAŞVURU
Kaymakamlıklar, valilikler, Başbakanlık ile tüm bakanlıkların Halkla İlişkiler Bürolarına mektupla  ve faksla müracaat yapılabilir. Mektup ve faks ile başvurularında TC kimlik numarası ve iletişim bilgilerini (açık adres, telefon numaraları) belirterek kısa ve başvularını ilgili adreslere iletebilirler.

INTERNET ÜZERİNDEN BAŞVURU
Internet yolu ile  başvurular  www.bimer.gov.tr  veya www.basbakanlik.gov.tr adreslerinden bulunan BİMER başvuru linkindeki form yolu ile yapılabilir.

BİMER Başvuru İçin Tıklayın

BİMER Başvuru Sonucunu Öğrenmek İçin Tıklayın

ŞAHSEN BAŞVURU
Vatandaşlar Bimer çerçevesinde Başbakanlık, Bakanlıklar, Valilikler ve Kaymakamlıklarda kurulmuş olan Halkla İlişkiler Müracaat Büroları’ na gelerek müracaatta bulunabilirler.

Bimer’e yaptığınız başvuru sonucu başvuru yaparken hangi yolla iletişim kurulmasını belirtiyseniz o yolla size bildirilir.

Etiket :  bimer , bimer başvuru , bimer şikayet , bimer sorgulama , bimer başvuru sorgulama 

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama Aracınız için ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyeceğinizi öğrenmek için Gelirlerler İdaresi Başkanlığı'nın sitesinde online olarak sorgulama yapabilirsiniz.
 
E-Bordro Maaş Sorgulamayla Maaşınızı Öğrenin Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün e-Bordro uygulaması ile maaşınızı internetten online olarak öğrenebilirsiniz.
 
İşsizlik Maaşı Başvuru Şartları ve Başvuru Sonucunun Sorgulanması Herhangi bir nedenden dolayı işten çıkmışsanız işsizlik maaşı belli bir süre sizin en önemli güvenceniz olabilir.
 
IMEI Sorgulama ile Cep Telefonunuz Kaçak,Çalıntı veya Kayıp Mı, Öğrenin IMEI sorgulama ile mobil cihazınızın yasal yollardan ithal edilip-edilmediğini veya çalıntı olup-olmadığını öğrenebilirsiniz. imei sorgulama, imei numarası.
 
Aile Hekimini İnternetten Sorgulama Aile hekiminizi internetten TC numaranızla sorgulayarak öğrenmek için tıklayın.

 
IP Adresim nedir, IP Numaram Nedir? IP Sorgulama ile IP Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? IP adresi internete bağlanan cihazların sahip olduğu sayısal adrestir.İnternete bağlanan her bilgisayara İnternet Servis Sağlayıcısı tarafından IP adresi atanır
 
Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) Yurt ve Kredi Ödemeleri Kredi ve Yurtlar Kurumunda yeni başlatılan uygulamayla öğrenciler yurt ödemeleri ile öğrenim ve katkı kredisi geri ödemelerini internet üzerinden yapabilecekler
 
GİB Vergi Borcu Sorgulama Sistemi ile Borcunuzu Öğrenin Gelir İdaresi Başkanlıgı internet sitesinde borç bilgilendirme servisinden faydalanarak vergi borcunuzu sorgulayabilirsiniz.
 
MHRS sistemi ile Hastane Veya Aile Hekimi Randevu almak için tıklayın. Hastanelerden ve aile hekimlerinden randevu almak isteyen vatandaşlar için T.C. Sağlık Bakanlığın MHRS sistemi üzerinden hizmet vermektedir.
 
Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesinden Randevu Alma Okmeydanı Hastanesinden randevu almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden veya telefonla 182 numaralı hattı aramak süreti ile iki farklı şekilde alabilirler.
 
E-Devlet üzerinden Askerlik Durum Belgesi Sorgula Daha önce askerlik şubelerinden uzun beklemeler sonunda alınan “Askerlik Durum Belgesi” sıra beklemeden e-devlet üzerinden alabilirsiniz.
 
Üniversite kayıtlarında e-Devlet dönemi Bu yıl 32 üniversitede gerçekleştirilecek pilot uygulama ile üniversiteyi kazanan öğrenciler e-Devlet üzerinden üniversite kayıtlarını yaptırabilecekler.
 
Acil ve Önemli Telefon Numaraları Türk Telekom'un tahsis ettiği Acil İletişim, Kamu ve Sosyal Hizmetler'e ait 3 rakamlı özel erişim numaralarını bulabilirsiniz.