e-Devlet Şifresi Nerden ve Nasıl Alınır ?

Gelişen teknoloji ile birlikte bir çok işlemleri internet üzerinden sıra beklemeden ve zaman harcamadan yapabilmekteyiz. Bu değişime devlet kurumlarıda uzak kalmadı ve hizmetlerini e-Devlet kapısı (www.turkiye.gov.tr) denilen tek bir internet üzerinde toplayarak vatandaşlara büyük bir kolaylık sağladı. Artık e-Devlet kapısı üzerinden bir çok resmi işlemlerimizi devlet kurumlara gitmeden ve resmi evraklarla uğraşmadan yapabilmekteyiz.

e-Devlet ile işlemlerimizi gerçekleştirmek için öncelikle e-Devlet şifresi almak zorundayız.

e-Devlet Şifresi Nerden Alınır ?

e-Devlet şifresini PTT merkez müdürlüklerinden T.C. kimlik numaranızın bulunduğu kimlik kartınız ile şahsen başvurarak alabilirsiniz. Şifre kişiye özel olduğu için ve yüksek güvenlik gerektirdiğinden kişinin kendisine zarf içinde verilmektedir. Şifre almak için ilk başvuru sırasında PTT işlem masrafı olarak 2 TL almaktadır.  Şifrenin kaybedilmesi veya unutulması durumunda PTT’den alınacak her şifre için 4 TL ödenmektedir. Bunun dışında herhangi bir ücret ödenmemektedir.

e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra ”Profilim” kısmından e-posta daresini ve cep telefonunuzu tanımlamayı unutmayın. Şifrenizi değiştirmek istediğinizde veya unuttuğunuzda sisteme tanıttığınız cep telefonunu ve e-postanızı kullanmanız gerekmektedir.

https://www.turkiye.gov.tr/

Etiket :  e-Devlet Şifresi , e-devlet , e devlet şifresini nasıl alınır , e devlet şifresi nerden alınır , www.turkiye.gov.tr 

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama Aracınız için ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyeceğinizi öğrenmek için Gelirlerler İdaresi Başkanlığı'nın sitesinde online olarak sorgulama yapabilirsiniz.
 
E-Bordro Maaş Sorgulamayla Maaşınızı Öğrenin Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün e-Bordro uygulaması ile maaşınızı internetten online olarak öğrenebilirsiniz.
 
İşsizlik Maaşı Başvuru Şartları ve Başvuru Sonucunun Sorgulanması Herhangi bir nedenden dolayı işten çıkmışsanız işsizlik maaşı belli bir süre sizin en önemli güvenceniz olabilir.
 
IMEI Sorgulama ile Cep Telefonunuz Kaçak,Çalıntı veya Kayıp Mı, Öğrenin IMEI sorgulama ile mobil cihazınızın yasal yollardan ithal edilip-edilmediğini veya çalıntı olup-olmadığını öğrenebilirsiniz. imei sorgulama, imei numarası.
 
Aile Hekimini İnternetten Sorgulama Aile hekiminizi internetten TC numaranızla sorgulayarak öğrenmek için tıklayın.

 
IP Adresim nedir, IP Numaram Nedir? IP Sorgulama ile IP Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? IP adresi internete bağlanan cihazların sahip olduğu sayısal adrestir.İnternete bağlanan her bilgisayara İnternet Servis Sağlayıcısı tarafından IP adresi atanır
 
Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) Yurt ve Kredi Ödemeleri Kredi ve Yurtlar Kurumunda yeni başlatılan uygulamayla öğrenciler yurt ödemeleri ile öğrenim ve katkı kredisi geri ödemelerini internet üzerinden yapabilecekler
 
GİB Vergi Borcu Sorgulama Sistemi ile Borcunuzu Öğrenin Gelir İdaresi Başkanlıgı internet sitesinde borç bilgilendirme servisinden faydalanarak vergi borcunuzu sorgulayabilirsiniz.
 
MHRS sistemi ile Hastane Veya Aile Hekimi Randevu almak için tıklayın. Hastanelerden ve aile hekimlerinden randevu almak isteyen vatandaşlar için T.C. Sağlık Bakanlığın MHRS sistemi üzerinden hizmet vermektedir.
 
Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesinden Randevu Alma Okmeydanı Hastanesinden randevu almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden veya telefonla 182 numaralı hattı aramak süreti ile iki farklı şekilde alabilirler.
 
E-Devlet üzerinden Askerlik Durum Belgesi Sorgula Daha önce askerlik şubelerinden uzun beklemeler sonunda alınan “Askerlik Durum Belgesi” sıra beklemeden e-devlet üzerinden alabilirsiniz.
 
Üniversite kayıtlarında e-Devlet dönemi Bu yıl 32 üniversitede gerçekleştirilecek pilot uygulama ile üniversiteyi kazanan öğrenciler e-Devlet üzerinden üniversite kayıtlarını yaptırabilecekler.
 
Acil ve Önemli Telefon Numaraları Türk Telekom'un tahsis ettiği Acil İletişim, Kamu ve Sosyal Hizmetler'e ait 3 rakamlı özel erişim numaralarını bulabilirsiniz.