dava açmak için dilekçe örneği,

dava açmak için gerekli belgeler,

dava açmak için bilmeniz gerekenler,

dava açmak ,

dava açmak kaç para,

Dava Açma 

Bazen öyle haksızlıklar yaşıyoruz ki hakkımızı alabilmek için dava açıp adalete başvurmaktan başka çaremiz kalmayabiliyor. Ama nasıl dava açılacağını hangi kurum ve kuruluşa dava açmak için başvuru da bulunmak gerektiğini maalesef bilmediğimiz için hakkımızı koruyamıyoruz. 

Dava Açmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyetinde dava açmak isteyen bir vatandaşın öncelikli olarak sabırlı ve kararlı olması gerekir. Sabırlı ve kararlı olacak ki uzayan mahkeme sürelerine sabredebilsin ve davasının arkasında durabilsin.

Öncelikle dava açmak için yapmanız gereken dava edeceğiniz konunun hangi dava kapsamında değerlendirileceğinizi bilmenizdir. Dava açmak için mutlaka bir avukatınızın olmasına ve sizin davamızı takip etmesine gerek yoktur.

 

Avukatlar dava usul ve yöntemlerine hakim kişiler oldukları için davanızın dava kısa sürede lehinize sonuçlanmasına yardımcı olabilirler. Avukata ihtiyacınız var fakat maddi durumunuz yeterli değilse avukat talep edebilmek için gerekli şartları yerine getirebilirseniz avukat yardımı ilede davanızı açabilirsiniz.

Öncelikle dava dilekçesi ile dava başvurusu yapılır. Davanızı açtıktan sonra mahkeme sorgulama işlemlerini vereceğimiz linki kullanarak yapabilirsiniz.

Mahkeme Sorgula için Tıklayınız.

Etiket :  dava açmak için dilekçe örneği ,  

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama Aracınız için ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyeceğinizi öğrenmek için Gelirlerler İdaresi Başkanlığı'nın sitesinde online olarak sorgulama yapabilirsiniz.
 
E-Bordro Maaş Sorgulamayla Maaşınızı Öğrenin Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün e-Bordro uygulaması ile maaşınızı internetten online olarak öğrenebilirsiniz.
 
İşsizlik Maaşı Başvuru Şartları ve Başvuru Sonucunun Sorgulanması Herhangi bir nedenden dolayı işten çıkmışsanız işsizlik maaşı belli bir süre sizin en önemli güvenceniz olabilir.
 
IMEI Sorgulama ile Cep Telefonunuz Kaçak,Çalıntı veya Kayıp Mı, Öğrenin IMEI sorgulama ile mobil cihazınızın yasal yollardan ithal edilip-edilmediğini veya çalıntı olup-olmadığını öğrenebilirsiniz. imei sorgulama, imei numarası.
 
Aile Hekimini İnternetten Sorgulama Aile hekiminizi internetten TC numaranızla sorgulayarak öğrenmek için tıklayın.

 
IP Adresim nedir, IP Numaram Nedir? IP Sorgulama ile IP Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? IP adresi internete bağlanan cihazların sahip olduğu sayısal adrestir.İnternete bağlanan her bilgisayara İnternet Servis Sağlayıcısı tarafından IP adresi atanır
 
Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) Yurt ve Kredi Ödemeleri Kredi ve Yurtlar Kurumunda yeni başlatılan uygulamayla öğrenciler yurt ödemeleri ile öğrenim ve katkı kredisi geri ödemelerini internet üzerinden yapabilecekler
 
GİB Vergi Borcu Sorgulama Sistemi ile Borcunuzu Öğrenin Gelir İdaresi Başkanlıgı internet sitesinde borç bilgilendirme servisinden faydalanarak vergi borcunuzu sorgulayabilirsiniz.
 
MHRS sistemi ile Hastane Veya Aile Hekimi Randevu almak için tıklayın. Hastanelerden ve aile hekimlerinden randevu almak isteyen vatandaşlar için T.C. Sağlık Bakanlığın MHRS sistemi üzerinden hizmet vermektedir.
 
Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesinden Randevu Alma Okmeydanı Hastanesinden randevu almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden veya telefonla 182 numaralı hattı aramak süreti ile iki farklı şekilde alabilirler.
 
E-Devlet üzerinden Askerlik Durum Belgesi Sorgula Daha önce askerlik şubelerinden uzun beklemeler sonunda alınan “Askerlik Durum Belgesi” sıra beklemeden e-devlet üzerinden alabilirsiniz.
 
Üniversite kayıtlarında e-Devlet dönemi Bu yıl 32 üniversitede gerçekleştirilecek pilot uygulama ile üniversiteyi kazanan öğrenciler e-Devlet üzerinden üniversite kayıtlarını yaptırabilecekler.
 
Acil ve Önemli Telefon Numaraları Türk Telekom'un tahsis ettiği Acil İletişim, Kamu ve Sosyal Hizmetler'e ait 3 rakamlı özel erişim numaralarını bulabilirsiniz.