İkametgah nedir?

İkametgah adresi bizim devlet kayıtlarına göre nerede oturduğumuzu gösteren belgedir.

İkametgah Adresi Sorgulama

İkametgah adresini öğrenmek için tc kimlik numaranızı biliyor olmanız ikametgah sorgulaması için yeterlidir.

 İkametgahoturma belgesi adresini sadece kendiniz için değil tc kimlik numarasını ve diğer bazı kimlik bilgilerini bildiğiniz kişiler içinde yapabilirsiniz.

Muhtardan İkametgah Alma 

 

Sistemde ikametgah yerini sorgulamak istediğiniz kişinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. İkametgah adresleri seçmen kaydı olan kişilerin bilgileri öğrenilebilir.

İkametgah Belgesi Nereden Alınır?

İkametgah sorgulamasını YSK nın resmi internet sitesi üzerinden vereceğimiz linki kullanarak yapabilirsiniz.E devlet ikametgah sorgulama 18 yaşından büyük kişilere seçmen kayıdı çıktığı için seçim döneminde ki ikametgah adresleri görülmektedir.

İkametgah Adresi Değiştirme

İkametgah sorgulama yapılan kişinin ikametgah adresinde oturduğu kesin değildir.Adres değişiklilklerinde maalesef herzaman resmi olarak bildirim yapma konusunda başarılı bir toplum değiliz.

İkametgah Sorgulama İşlemi  Tıklayınız

 

Etiket :  İkametgah Sorgulama , Adres Sorgulama , Adres Sorgulama Sistemi , İkametgah Adresi Sorgulama , Edevlet ikametgah sorgulama 

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama Aracınız için ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyeceğinizi öğrenmek için Gelirlerler İdaresi Başkanlığı'nın sitesinde online olarak sorgulama yapabilirsiniz.
 
E-Bordro Maaş Sorgulamayla Maaşınızı Öğrenin Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün e-Bordro uygulaması ile maaşınızı internetten online olarak öğrenebilirsiniz.
 
İşsizlik Maaşı Başvuru Şartları ve Başvuru Sonucunun Sorgulanması Herhangi bir nedenden dolayı işten çıkmışsanız işsizlik maaşı belli bir süre sizin en önemli güvenceniz olabilir.
 
IMEI Sorgulama ile Cep Telefonunuz Kaçak,Çalıntı veya Kayıp Mı, Öğrenin IMEI sorgulama ile mobil cihazınızın yasal yollardan ithal edilip-edilmediğini veya çalıntı olup-olmadığını öğrenebilirsiniz. imei sorgulama, imei numarası.
 
Aile Hekimini İnternetten Sorgulama Aile hekiminizi internetten TC numaranızla sorgulayarak öğrenmek için tıklayın.

 
IP Adresim nedir, IP Numaram Nedir? IP Sorgulama ile IP Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? IP adresi internete bağlanan cihazların sahip olduğu sayısal adrestir.İnternete bağlanan her bilgisayara İnternet Servis Sağlayıcısı tarafından IP adresi atanır
 
Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) Yurt ve Kredi Ödemeleri Kredi ve Yurtlar Kurumunda yeni başlatılan uygulamayla öğrenciler yurt ödemeleri ile öğrenim ve katkı kredisi geri ödemelerini internet üzerinden yapabilecekler
 
GİB Vergi Borcu Sorgulama Sistemi ile Borcunuzu Öğrenin Gelir İdaresi Başkanlıgı internet sitesinde borç bilgilendirme servisinden faydalanarak vergi borcunuzu sorgulayabilirsiniz.
 
MHRS sistemi ile Hastane Veya Aile Hekimi Randevu almak için tıklayın. Hastanelerden ve aile hekimlerinden randevu almak isteyen vatandaşlar için T.C. Sağlık Bakanlığın MHRS sistemi üzerinden hizmet vermektedir.
 
Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesinden Randevu Alma Okmeydanı Hastanesinden randevu almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden veya telefonla 182 numaralı hattı aramak süreti ile iki farklı şekilde alabilirler.
 
E-Devlet üzerinden Askerlik Durum Belgesi Sorgula Daha önce askerlik şubelerinden uzun beklemeler sonunda alınan “Askerlik Durum Belgesi” sıra beklemeden e-devlet üzerinden alabilirsiniz.
 
Üniversite kayıtlarında e-Devlet dönemi Bu yıl 32 üniversitede gerçekleştirilecek pilot uygulama ile üniversiteyi kazanan öğrenciler e-Devlet üzerinden üniversite kayıtlarını yaptırabilecekler.
 
Acil ve Önemli Telefon Numaraları Türk Telekom'un tahsis ettiği Acil İletişim, Kamu ve Sosyal Hizmetler'e ait 3 rakamlı özel erişim numaralarını bulabilirsiniz.