Haciz sorgulama

Haciz sorgulama  internet üzerinden sorgulanan sorgulamalarının başında gelmektedir. Haciz sorgulamasını internetten yaparak devlet dairelerinde saatlerce vakit kaybetmeden yapabilirsiniz. Haciz sorgulamanızı çok kısa bir zaman ayırarak sorgulamanızı yapmak için yazımızın devamını dikkatlice okumanızı siz değerli deletehaber.com okuyucularımıza tavsiye ediyoruz.

İnternetten yapılan sorgulamalar e-haciz olarakta adlandırılmaktadır. Haciz sorgulamanızı yapınız ve borcunuzu ödemek için yapılandırma imkanlarından faydalanmanızı öneririz.

Edevlet Haciz Sorgulama 

E-haciz sorgulama işlemi ile vatandaşlar ödemedikleri bir borcun mahkeme tarafından sabit görülmesine istinaden mahkeme kararı ile vatandaşın malına,almış olduğu maaşına,mevcut oaln bir gelirine devlet tarafından el konulmasını kapsayan bir uygulamadır.    

E-haciz uygulamasında borcu olan kişinin el koyulan eşyasına belli bir süre el konulur ve bu sürede burcu olan kişinin borcunu ödemesi istenir. Borc ödenirse e-haciz konulan mallar sahibine verilir aksi durumda satılır ve alacaklı kişiye borc olarak geliri ödenir. 

Elektronik haciz (e-haciz sorgulama) sorgulaması yaparak bir haciz uygulanan bir borcunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

E-borç sorgulama işlemleri hizmeti gelir başkanlığı sitesinden verilmektedir.

 E-Haciz Sorgulama Hangi Borçları Kapsar?

 E-Haciz sorgulama neticesinde 4 çeşit borç türüne bağlı olarak ehaciz sorgulaması yapabilirsiniz

Trafik cezası borçları

Motorlu taşıt vergisi borçları

Kira gelir vergisine bağlı borçlar

Maliye borçları

 

                                     

E-haciz sorgulama ekranını kullanarak borcunuzun bulunup bulnmadığını varsa ne kadar bir borcunuz olduğunu E-HACİZ SORGULAMA ile çok kısa sürelerde öğrenebilirsiniz.

Haciz Sorgulamak için Tıklayınız.

 

Etiket :  Araç Haciz Sorgulama , edevlet haciz , e haciz sorgu , E-Haciz Sorgulama , e-haciz , haciz işlemleri , edevlet e haciz , hangi durumlarda haciz uygulanır , hacize itiraz süresi 

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama Aracınız için ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyeceğinizi öğrenmek için Gelirlerler İdaresi Başkanlığı'nın sitesinde online olarak sorgulama yapabilirsiniz.
 
E-Bordro Maaş Sorgulamayla Maaşınızı Öğrenin Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün e-Bordro uygulaması ile maaşınızı internetten online olarak öğrenebilirsiniz.
 
İşsizlik Maaşı Başvuru Şartları ve Başvuru Sonucunun Sorgulanması Herhangi bir nedenden dolayı işten çıkmışsanız işsizlik maaşı belli bir süre sizin en önemli güvenceniz olabilir.
 
IMEI Sorgulama ile Cep Telefonunuz Kaçak,Çalıntı veya Kayıp Mı, Öğrenin IMEI sorgulama ile mobil cihazınızın yasal yollardan ithal edilip-edilmediğini veya çalıntı olup-olmadığını öğrenebilirsiniz. imei sorgulama, imei numarası.
 
Aile Hekimini İnternetten Sorgulama Aile hekiminizi internetten TC numaranızla sorgulayarak öğrenmek için tıklayın.

 
IP Adresim nedir, IP Numaram Nedir? IP Sorgulama ile IP Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? IP adresi internete bağlanan cihazların sahip olduğu sayısal adrestir.İnternete bağlanan her bilgisayara İnternet Servis Sağlayıcısı tarafından IP adresi atanır
 
Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) Yurt ve Kredi Ödemeleri Kredi ve Yurtlar Kurumunda yeni başlatılan uygulamayla öğrenciler yurt ödemeleri ile öğrenim ve katkı kredisi geri ödemelerini internet üzerinden yapabilecekler
 
GİB Vergi Borcu Sorgulama Sistemi ile Borcunuzu Öğrenin Gelir İdaresi Başkanlıgı internet sitesinde borç bilgilendirme servisinden faydalanarak vergi borcunuzu sorgulayabilirsiniz.
 
MHRS sistemi ile Hastane Veya Aile Hekimi Randevu almak için tıklayın. Hastanelerden ve aile hekimlerinden randevu almak isteyen vatandaşlar için T.C. Sağlık Bakanlığın MHRS sistemi üzerinden hizmet vermektedir.
 
Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesinden Randevu Alma Okmeydanı Hastanesinden randevu almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden veya telefonla 182 numaralı hattı aramak süreti ile iki farklı şekilde alabilirler.
 
E-Devlet üzerinden Askerlik Durum Belgesi Sorgula Daha önce askerlik şubelerinden uzun beklemeler sonunda alınan “Askerlik Durum Belgesi” sıra beklemeden e-devlet üzerinden alabilirsiniz.
 
Üniversite kayıtlarında e-Devlet dönemi Bu yıl 32 üniversitede gerçekleştirilecek pilot uygulama ile üniversiteyi kazanan öğrenciler e-Devlet üzerinden üniversite kayıtlarını yaptırabilecekler.
 
Acil ve Önemli Telefon Numaraları Türk Telekom'un tahsis ettiği Acil İletişim, Kamu ve Sosyal Hizmetler'e ait 3 rakamlı özel erişim numaralarını bulabilirsiniz.