Özel hastane fark ücreti ne kadar ve ilave fark ücreti hesaplama ekranı ile ilgili sgk kategorisi yazımızdır.

 

Özel Hastane Fark Ücretleri

Devlet hastaneleri ile özel hastanelerin ücret tarifeleri arasında farklılıklar vardır.  Bu ücretler, hastaneeden hastaneye değişiklik göstermektedir. Ayrıca tedavi eden doktorun, pofesör ya da doçent oluşu bile özel hastane fark ücretlerinin kapsamına girer.

Ilave Ucret Hesaplama Ekranı

Eğer bir kişi aile sağlığı merkezlerine giderse buralarda katılım bedeli ücreti alınmamakadır. Eğer bu aşamada özel bir hastaneye gidilirse, ortalama 12 TL katılım ücreti alınmaktadır. Bunun dışında eğer hasta, devlet hastanelerine giderse bu ücret yaklaşık yarı yarıya düşmektedir. Elbette özel hastanelerin sunduğu bazı hizmetler, konaklama, yeme içme ayrı bir şekilde, devlet hastanelerinden daha fazla olmak kaydıyla ücretlendirilir.

Bazı durumlarda da özel hastaneler fark ücretleri alamıyorlar.  Örneğin diyaliz tedavilerinde hasta ek bir ücret ödenmiyor. Oran nakillerinde de özel hastaneler ek ücret istemiyorlar. Tabi bu istememek değil, kanunda belirtilen bir durumdur. Acil durumlarda, vakalarda da ek ücret alınması söz konusu değil. Acil hasta olarak özel bir hastaneye gelen kişi, devlet hastanesindeki gibi bir ücret tarifesi görüyor. Yoğun bakım hizmetleri alan bir kişi yine ek ücret ödemiyor. Eğer bir yanık durumu söz konusu ise yine özel hastane fark ücretleri talep edemiyor.

En önemli durumlardan biri de kanser tedavileri. Radyoterapi, kemoterapi, radyo izotop tedavilerinde de özel hastaneler, ek ücret alamıyorlar.

Günümüzde devletin güvencesi altında olan devlet hastaneleri, özel hastanelerle kıyaslandığında, ücret tarifeleri arasında büyük farklılıklar gözlenmektedir.

İlave Fark Ücreti Sorgulama Ekranı  http://gss.sgk.gov.tr/OzelSHSBilgi/pages/ilaveUcretHesaplama.faces

Etiket :  Özel Hastane Fark Ücretleri , Ilave Ucret Hesaplama Ekranı , sgk , özel hastane ücretleri 

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama Aracınız için ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyeceğinizi öğrenmek için Gelirlerler İdaresi Başkanlığı'nın sitesinde online olarak sorgulama yapabilirsiniz.
 
E-Bordro Maaş Sorgulamayla Maaşınızı Öğrenin Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün e-Bordro uygulaması ile maaşınızı internetten online olarak öğrenebilirsiniz.
 
İşsizlik Maaşı Başvuru Şartları ve Başvuru Sonucunun Sorgulanması Herhangi bir nedenden dolayı işten çıkmışsanız işsizlik maaşı belli bir süre sizin en önemli güvenceniz olabilir.
 
IMEI Sorgulama ile Cep Telefonunuz Kaçak,Çalıntı veya Kayıp Mı, Öğrenin IMEI sorgulama ile mobil cihazınızın yasal yollardan ithal edilip-edilmediğini veya çalıntı olup-olmadığını öğrenebilirsiniz. imei sorgulama, imei numarası.
 
Aile Hekimini İnternetten Sorgulama Aile hekiminizi internetten TC numaranızla sorgulayarak öğrenmek için tıklayın.

 
IP Adresim nedir, IP Numaram Nedir? IP Sorgulama ile IP Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? IP adresi internete bağlanan cihazların sahip olduğu sayısal adrestir.İnternete bağlanan her bilgisayara İnternet Servis Sağlayıcısı tarafından IP adresi atanır
 
Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) Yurt ve Kredi Ödemeleri Kredi ve Yurtlar Kurumunda yeni başlatılan uygulamayla öğrenciler yurt ödemeleri ile öğrenim ve katkı kredisi geri ödemelerini internet üzerinden yapabilecekler
 
GİB Vergi Borcu Sorgulama Sistemi ile Borcunuzu Öğrenin Gelir İdaresi Başkanlıgı internet sitesinde borç bilgilendirme servisinden faydalanarak vergi borcunuzu sorgulayabilirsiniz.
 
MHRS sistemi ile Hastane Veya Aile Hekimi Randevu almak için tıklayın. Hastanelerden ve aile hekimlerinden randevu almak isteyen vatandaşlar için T.C. Sağlık Bakanlığın MHRS sistemi üzerinden hizmet vermektedir.
 
Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesinden Randevu Alma Okmeydanı Hastanesinden randevu almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden veya telefonla 182 numaralı hattı aramak süreti ile iki farklı şekilde alabilirler.
 
E-Devlet üzerinden Askerlik Durum Belgesi Sorgula Daha önce askerlik şubelerinden uzun beklemeler sonunda alınan “Askerlik Durum Belgesi” sıra beklemeden e-devlet üzerinden alabilirsiniz.
 
Üniversite kayıtlarında e-Devlet dönemi Bu yıl 32 üniversitede gerçekleştirilecek pilot uygulama ile üniversiteyi kazanan öğrenciler e-Devlet üzerinden üniversite kayıtlarını yaptırabilecekler.
 
Acil ve Önemli Telefon Numaraları Türk Telekom'un tahsis ettiği Acil İletişim, Kamu ve Sosyal Hizmetler'e ait 3 rakamlı özel erişim numaralarını bulabilirsiniz.