Sağlık Bakanlığı Yeni PBS
Sağlık Bakanlığı yeni PBS, yani yeni Personel Bilgi Sistemi, görüldüğü üzere Sağlık Bakanlığı’nın bir hizmetidir. Bu sistemden devlet memurları faydalanabilmektedir. Yani herkesin bildiği tabir üzerine 657’ye tabi memurlar, bu sisteme giriş yapabilirler.


Sağlık Bakanlığı Yeni PBS ile memurlar, tüm bilgilerine ulaşabilirler. Kıdemleriniz, izin haklarını, sosyal hakları ile ilgili herşeyi bu sistemden öğrenebilirler. Bu sistem, tüm memurların bilgilerini tek bir çatı altında toplamaktadır. Sisteme kayıt olduktan sonra ki bunu kimlik bilgileriniz ile yapabilmektesiniz, daha sonra yine kimlik bilgileriniz ve Tc ile giriş yaparak bahsetiiğimiz tüm özlük haklarınıza ve memurluk sürecindeki durumunuza bakabilirsiniz.


Örneğin kalan izin hakkınızı öğrenmek için ofisinizde yerinizden kalkmadan, çok kısa bir sürede, birkaç dakikada bu sisteme giriş yapabilirsiniz. Memurluk dereceniz hakkında öğrenmek istediklerinizi de bu sistemden öğrenebilirsiniz.


Artık devletin birçok organında, bakanlıklarında bu tür hizmetleri görebilmek mümkün. Çünkü yavaş yavaş bu bilgiler internet ortamına aktarıldığından, vatandaşlara da kullanma hakkı tanınmaktadır. Teknolojinin sürekli geliştiği ve işlemlerin süresisinin daha da kısalmaya başladığı bu dönemde, zaten böyle durumun olmaması öngürülemezdi. Tüm vatandaşların bilgileri internet ortamına kaydedilmektedir. Bu durumda da kimlik bilgilerimiz ile vatandaşlık bilgilerimize, bu söz konusu ve benzeri sitelerden ulaşabiliriz.


Sağlık Bakanlığı yeni PBS, yan Personel Bilgi sistemi de bunlardan biridir. Memurlar için hazırlanmış bu site, memurlar için bire bir.

 

Etiket :  Sağlık personel bilgi sistemi , pbs ,  

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama Aracınız için ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyeceğinizi öğrenmek için Gelirlerler İdaresi Başkanlığı'nın sitesinde online olarak sorgulama yapabilirsiniz.
 
E-Bordro Maaş Sorgulamayla Maaşınızı Öğrenin Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün e-Bordro uygulaması ile maaşınızı internetten online olarak öğrenebilirsiniz.
 
İşsizlik Maaşı Başvuru Şartları ve Başvuru Sonucunun Sorgulanması Herhangi bir nedenden dolayı işten çıkmışsanız işsizlik maaşı belli bir süre sizin en önemli güvenceniz olabilir.
 
IMEI Sorgulama ile Cep Telefonunuz Kaçak,Çalıntı veya Kayıp Mı, Öğrenin IMEI sorgulama ile mobil cihazınızın yasal yollardan ithal edilip-edilmediğini veya çalıntı olup-olmadığını öğrenebilirsiniz. imei sorgulama, imei numarası.
 
Aile Hekimini İnternetten Sorgulama Aile hekiminizi internetten TC numaranızla sorgulayarak öğrenmek için tıklayın.

 
IP Adresim nedir, IP Numaram Nedir? IP Sorgulama ile IP Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? IP adresi internete bağlanan cihazların sahip olduğu sayısal adrestir.İnternete bağlanan her bilgisayara İnternet Servis Sağlayıcısı tarafından IP adresi atanır
 
Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) Yurt ve Kredi Ödemeleri Kredi ve Yurtlar Kurumunda yeni başlatılan uygulamayla öğrenciler yurt ödemeleri ile öğrenim ve katkı kredisi geri ödemelerini internet üzerinden yapabilecekler
 
GİB Vergi Borcu Sorgulama Sistemi ile Borcunuzu Öğrenin Gelir İdaresi Başkanlıgı internet sitesinde borç bilgilendirme servisinden faydalanarak vergi borcunuzu sorgulayabilirsiniz.
 
MHRS sistemi ile Hastane Veya Aile Hekimi Randevu almak için tıklayın. Hastanelerden ve aile hekimlerinden randevu almak isteyen vatandaşlar için T.C. Sağlık Bakanlığın MHRS sistemi üzerinden hizmet vermektedir.
 
Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesinden Randevu Alma Okmeydanı Hastanesinden randevu almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden veya telefonla 182 numaralı hattı aramak süreti ile iki farklı şekilde alabilirler.
 
E-Devlet üzerinden Askerlik Durum Belgesi Sorgula Daha önce askerlik şubelerinden uzun beklemeler sonunda alınan “Askerlik Durum Belgesi” sıra beklemeden e-devlet üzerinden alabilirsiniz.
 
Üniversite kayıtlarında e-Devlet dönemi Bu yıl 32 üniversitede gerçekleştirilecek pilot uygulama ile üniversiteyi kazanan öğrenciler e-Devlet üzerinden üniversite kayıtlarını yaptırabilecekler.
 
Acil ve Önemli Telefon Numaraları Türk Telekom'un tahsis ettiği Acil İletişim, Kamu ve Sosyal Hizmetler'e ait 3 rakamlı özel erişim numaralarını bulabilirsiniz.