IMEI Sorgulama ile Cep Telefonunuz Kaçak,Çalıntı veya Kayip Mı, Öğrenin

IMEI sorgulama nasıl yapılır, imei numarası nedir, imei numarası nasıl öğrenilir, imei numarası neden önemlidir hepsini bu yazıda bulabilirsiniz.

E-Devlet sistemi üzerinde bir çok sorgulama işlemi yapılmaktadır. Bu hizmetlerden biride mobil cihazlarınızın yasal yollardan ile ithal edilip-edilmediğini veya kayıp/çalıntı olup-olmadığını cihazınıza ait imei numarasından sorgulayarak öğrenebilmenizdir.

IMEI numarası nedir ?

IMEI, (International Mobile Equipment Identity) Uluslararası Mobil Cihaz Kodu anlamına gelmektedir. Ve mobil cihazınızın üretim aşamasında yüklenmektedir. IMEI numarası benzersiz olup bir nevi cihazınızın kimlik numarası gibidir ve 15 handen oluşmaktadır.

Cep telefonda *#06# tuşlayarak telefonun IMEI numarasını öğrenebilirsiniz.

Niçin Önemlidir?

Kaçak telefonlar veya çalıntı telefonlar IMEI numaralarının tespit edilmesi halinde telefon kilitlenmekte ve kullanılamaz bir hale gelmektedir. Mobil telefonunuzun calınması veya kaybedilmesi halinde Turkcell, Avea veya Vodafone GSM operatörlerinin hangisinden hizmet alıyorsanız iletişime geçerek mobil telefonunuzun kullanımını bloke ettirebilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden IMEI Sorgulama Yapmak

 

e-DEVLET ÜZERİNDEN IMEI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

Etiket :  imei sorgulama , imei numarası , imei numarası nedir , imei numarası sorgulama , imei numarasını nasıl öğrenirim , e-Devlet , mobil hat sorgulama 

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama Aracınız için ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyeceğinizi öğrenmek için Gelirlerler İdaresi Başkanlığı'nın sitesinde online olarak sorgulama yapabilirsiniz.
 
E-Bordro Maaş Sorgulamayla Maaşınızı Öğrenin Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün e-Bordro uygulaması ile maaşınızı internetten online olarak öğrenebilirsiniz.
 
İşsizlik Maaşı Başvuru Şartları ve Başvuru Sonucunun Sorgulanması Herhangi bir nedenden dolayı işten çıkmışsanız işsizlik maaşı belli bir süre sizin en önemli güvenceniz olabilir.
 
IMEI Sorgulama ile Cep Telefonunuz Kaçak,Çalıntı veya Kayıp Mı, Öğrenin IMEI sorgulama ile mobil cihazınızın yasal yollardan ithal edilip-edilmediğini veya çalıntı olup-olmadığını öğrenebilirsiniz. imei sorgulama, imei numarası.
 
Aile Hekimini İnternetten Sorgulama Aile hekiminizi internetten TC numaranızla sorgulayarak öğrenmek için tıklayın.

 
IP Adresim nedir, IP Numaram Nedir? IP Sorgulama ile IP Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? IP adresi internete bağlanan cihazların sahip olduğu sayısal adrestir.İnternete bağlanan her bilgisayara İnternet Servis Sağlayıcısı tarafından IP adresi atanır
 
Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) Yurt ve Kredi Ödemeleri Kredi ve Yurtlar Kurumunda yeni başlatılan uygulamayla öğrenciler yurt ödemeleri ile öğrenim ve katkı kredisi geri ödemelerini internet üzerinden yapabilecekler
 
GİB Vergi Borcu Sorgulama Sistemi ile Borcunuzu Öğrenin Gelir İdaresi Başkanlıgı internet sitesinde borç bilgilendirme servisinden faydalanarak vergi borcunuzu sorgulayabilirsiniz.
 
MHRS sistemi ile Hastane Veya Aile Hekimi Randevu almak için tıklayın. Hastanelerden ve aile hekimlerinden randevu almak isteyen vatandaşlar için T.C. Sağlık Bakanlığın MHRS sistemi üzerinden hizmet vermektedir.
 
Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesinden Randevu Alma Okmeydanı Hastanesinden randevu almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden veya telefonla 182 numaralı hattı aramak süreti ile iki farklı şekilde alabilirler.
 
E-Devlet üzerinden Askerlik Durum Belgesi Sorgula Daha önce askerlik şubelerinden uzun beklemeler sonunda alınan “Askerlik Durum Belgesi” sıra beklemeden e-devlet üzerinden alabilirsiniz.
 
Üniversite kayıtlarında e-Devlet dönemi Bu yıl 32 üniversitede gerçekleştirilecek pilot uygulama ile üniversiteyi kazanan öğrenciler e-Devlet üzerinden üniversite kayıtlarını yaptırabilecekler.
 
Acil ve Önemli Telefon Numaraları Türk Telekom'un tahsis ettiği Acil İletişim, Kamu ve Sosyal Hizmetler'e ait 3 rakamlı özel erişim numaralarını bulabilirsiniz.