Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır ?

Araçların muayenesi 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 34. maddesi gereğince motorlu ve motorsuz araçların teknik yeterliliklerinin muayene edilerek trafik ve yolcu güvenliğine uygun olup olmamasının tespit edilmesidir.

Araç sahipleri araçlarının tipine göre periyodik olarak araçlarını TÜVTÜRK’ün araç muayene istasyonlarında bakımını yaptırması zorunludur. Bu konuda yetkili ve görevli kuruluş TÜVTÜRK’tür. Araç Muayene Randevusu üçretsiz olarak TÜVTÜRK’ün web sitesinden online olarak alabilmektedir. Kaliteli ve hızlı hizmet alabilmeniz için önceden randevu olmanız gerekmektedir.

Araç muayene işlemleri ücretlidir.  Ve aracın tipine göre muayene fiyatları değişmektedir ve ödemeler nakit olarak kabul edilmektedir.  Araç muayene tarihi geçen araçlardan ise gecikme ücreti alınmaktadır.

Araç muayene öncesinde aracınızın vergi borcu, trafik cezası, OGS kaçak geçiş cezası gibi borçlarının olup olmadığı kontrol edilmelidir.  Cezası ve borcu bulunan araçlar muayene edilmemektedir. Araçınızın geçerli egzoz gazı emisyon ölçümü mutkala bulunmalıdır.Bulunmayan araçlar ağır kusur olarak değerlendirilmektedir. Bu ölçümü TÜVTÜRK istasyonlarında da yaptırabilirsiniz.

Ayrıca ruhsat, trafik Sigortası, Geçerli Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü, Vekalet Durumu (araç size ait değilse), LPG/CNG'li Araçlar için "Montaj Tespit Raporu" ve "Gaz Sızdırmazlık Raporu"  vs. bulundurmanız gereken zorunlu evraklardır. Aracınızda bulundurulması gereken ekipmanları mutlaka kontrol edin.

ARAÇ MUAYENE RANDEVU ALMAK VE DAHA GENİŞ BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Etiket :  araç muayene randevu , araç muayene randevu alma , araç muayenesi , araç randevu , tüvtürk randevu 

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama Aracınız için ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyeceğinizi öğrenmek için Gelirlerler İdaresi Başkanlığı'nın sitesinde online olarak sorgulama yapabilirsiniz.
 
E-Bordro Maaş Sorgulamayla Maaşınızı Öğrenin Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün e-Bordro uygulaması ile maaşınızı internetten online olarak öğrenebilirsiniz.
 
İşsizlik Maaşı Başvuru Şartları ve Başvuru Sonucunun Sorgulanması Herhangi bir nedenden dolayı işten çıkmışsanız işsizlik maaşı belli bir süre sizin en önemli güvenceniz olabilir.
 
IMEI Sorgulama ile Cep Telefonunuz Kaçak,Çalıntı veya Kayıp Mı, Öğrenin IMEI sorgulama ile mobil cihazınızın yasal yollardan ithal edilip-edilmediğini veya çalıntı olup-olmadığını öğrenebilirsiniz. imei sorgulama, imei numarası.
 
Aile Hekimini İnternetten Sorgulama Aile hekiminizi internetten TC numaranızla sorgulayarak öğrenmek için tıklayın.

 
IP Adresim nedir, IP Numaram Nedir? IP Sorgulama ile IP Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? IP adresi internete bağlanan cihazların sahip olduğu sayısal adrestir.İnternete bağlanan her bilgisayara İnternet Servis Sağlayıcısı tarafından IP adresi atanır
 
Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) Yurt ve Kredi Ödemeleri Kredi ve Yurtlar Kurumunda yeni başlatılan uygulamayla öğrenciler yurt ödemeleri ile öğrenim ve katkı kredisi geri ödemelerini internet üzerinden yapabilecekler
 
GİB Vergi Borcu Sorgulama Sistemi ile Borcunuzu Öğrenin Gelir İdaresi Başkanlıgı internet sitesinde borç bilgilendirme servisinden faydalanarak vergi borcunuzu sorgulayabilirsiniz.
 
MHRS sistemi ile Hastane Veya Aile Hekimi Randevu almak için tıklayın. Hastanelerden ve aile hekimlerinden randevu almak isteyen vatandaşlar için T.C. Sağlık Bakanlığın MHRS sistemi üzerinden hizmet vermektedir.
 
Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesinden Randevu Alma Okmeydanı Hastanesinden randevu almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden veya telefonla 182 numaralı hattı aramak süreti ile iki farklı şekilde alabilirler.
 
E-Devlet üzerinden Askerlik Durum Belgesi Sorgula Daha önce askerlik şubelerinden uzun beklemeler sonunda alınan “Askerlik Durum Belgesi” sıra beklemeden e-devlet üzerinden alabilirsiniz.
 
Üniversite kayıtlarında e-Devlet dönemi Bu yıl 32 üniversitede gerçekleştirilecek pilot uygulama ile üniversiteyi kazanan öğrenciler e-Devlet üzerinden üniversite kayıtlarını yaptırabilecekler.
 
Acil ve Önemli Telefon Numaraları Türk Telekom'un tahsis ettiği Acil İletişim, Kamu ve Sosyal Hizmetler'e ait 3 rakamlı özel erişim numaralarını bulabilirsiniz.