Tapu ve Kadastro Randevu Sorgulama

Değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte hayatımız bir çok alanda kolaylaştı. Şüphesiz bunlardan en yaygın ve en çok kullanılan internet teknolojisidir. Ülkemizde internet hizmetinin yaygınlaşması ve kullanıcının artması ile devlet kurumları da  bu değişime ayak uydurdular.  Eskiden resmi işlemler için devlet kurumlarında saatlerimizi harcarken artık bir çok işlemleri internet üzerinden kısa zamanda yapabilmekteyiz.

Bu hizmetlerden biride Tapu ve Kadastro sitesinde (http://www.tkgm.gov.tr) hizmet veren Tapu Randevu Sistemidir. Tapu randevu sistemi; Tapu Müdürlüklerine gitmeden internet üzerinden başvuru sırası almak amacıyla hayata geçirilmiş bir uygulamadır. Tapu randevu sistemi  ile vatandaş kendi belirlediği tarih ve saatte Tapu müdürlüğüne giderek işlemini başlatıp, zamandan kazanarak iş yoğunluğundan kurtulmaktadır.  Randevu alım işlemi sonucunda, işlemin sonuçlandırılacağı zaman konusunda herhangi bir bilgi verilmemektedir.

Ayrıca Tapu ve Kadastronun 7 gün 24 saat hizmet veren Alo 181 Çağrı Merkezimizi arayarak, operatörler yardımıyla Tapu Müdürlüklerindeki işlemleriniz için randevu alabilirsiniz.


TAPU RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Etiket :  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü , Tapu Randevu Sistemi , Tapu Randevu , Tapu Sorgulama 

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama Aracınız için ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyeceğinizi öğrenmek için Gelirlerler İdaresi Başkanlığı'nın sitesinde online olarak sorgulama yapabilirsiniz.
 
E-Bordro Maaş Sorgulamayla Maaşınızı Öğrenin Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün e-Bordro uygulaması ile maaşınızı internetten online olarak öğrenebilirsiniz.
 
İşsizlik Maaşı Başvuru Şartları ve Başvuru Sonucunun Sorgulanması Herhangi bir nedenden dolayı işten çıkmışsanız işsizlik maaşı belli bir süre sizin en önemli güvenceniz olabilir.
 
IMEI Sorgulama ile Cep Telefonunuz Kaçak,Çalıntı veya Kayıp Mı, Öğrenin IMEI sorgulama ile mobil cihazınızın yasal yollardan ithal edilip-edilmediğini veya çalıntı olup-olmadığını öğrenebilirsiniz. imei sorgulama, imei numarası.
 
Aile Hekimini İnternetten Sorgulama Aile hekiminizi internetten TC numaranızla sorgulayarak öğrenmek için tıklayın.

 
IP Adresim nedir, IP Numaram Nedir? IP Sorgulama ile IP Numaramı Nasıl Öğrenebilirim? IP adresi internete bağlanan cihazların sahip olduğu sayısal adrestir.İnternete bağlanan her bilgisayara İnternet Servis Sağlayıcısı tarafından IP adresi atanır
 
Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) Yurt ve Kredi Ödemeleri Kredi ve Yurtlar Kurumunda yeni başlatılan uygulamayla öğrenciler yurt ödemeleri ile öğrenim ve katkı kredisi geri ödemelerini internet üzerinden yapabilecekler
 
GİB Vergi Borcu Sorgulama Sistemi ile Borcunuzu Öğrenin Gelir İdaresi Başkanlıgı internet sitesinde borç bilgilendirme servisinden faydalanarak vergi borcunuzu sorgulayabilirsiniz.
 
MHRS sistemi ile Hastane Veya Aile Hekimi Randevu almak için tıklayın. Hastanelerden ve aile hekimlerinden randevu almak isteyen vatandaşlar için T.C. Sağlık Bakanlığın MHRS sistemi üzerinden hizmet vermektedir.
 
Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesinden Randevu Alma Okmeydanı Hastanesinden randevu almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden veya telefonla 182 numaralı hattı aramak süreti ile iki farklı şekilde alabilirler.
 
E-Devlet üzerinden Askerlik Durum Belgesi Sorgula Daha önce askerlik şubelerinden uzun beklemeler sonunda alınan “Askerlik Durum Belgesi” sıra beklemeden e-devlet üzerinden alabilirsiniz.
 
Üniversite kayıtlarında e-Devlet dönemi Bu yıl 32 üniversitede gerçekleştirilecek pilot uygulama ile üniversiteyi kazanan öğrenciler e-Devlet üzerinden üniversite kayıtlarını yaptırabilecekler.
 
Acil ve Önemli Telefon Numaraları Türk Telekom'un tahsis ettiği Acil İletişim, Kamu ve Sosyal Hizmetler'e ait 3 rakamlı özel erişim numaralarını bulabilirsiniz.